Náš duševně zaostalý volič

27. října 2013 v 17:15 | Poloplná |  Každodenní plky


Tak to máme úspěšně za sebou. Plakáty může pokojně rozmočit podzimní déšť, na billboardech se opět dozvíme něco přínosného a televize se zase pokojně navracejí k černobílému modelu večerní rutiny. Dítě málem sežráno posedlým psem, stát se neumí postarat o své potřebné, chytrý psíček umí otevírat trezory za pět vteřin a kupodivu i letos nic nezlevní. Volby, zdá se, lákají pouze pár nadšenců a pro zbytek obyvatelstva slouží jako skvělé téma k hádce s tchyní.

Mám právo zříct se práva

Myslím, že nejpřesněji ducha voleb vystihl můj profesor, který se k současné situaci vyjádřil následovně: "Krade, podvádí, bude krást ... a pak jsou tu Zelení a Piráti." A stejnou náladu vnímám i u svých rodičů. Na otázku, zda půjdou volit, jsem dostala odpověď, že to beztak nic nezmění, tak na co. Jelikož jsem mladé a blbé stvoření, okamžitě jsem oponovala, že pokud se nevyjádří a svůj hlas neodevzdají, pak nemají moc právo remcat a nadávat, jaká všemožná zvířata tam sedí. Byla jsem umlčena slovy: "Já si můžu dělat, co chci. Jsem stále ještě svobodný občan. Mám i právo nevyužít svého práva!"

Wind of changes

Letošní voliči vynesli na pomyslnou bednu i strany, které se dosud neobjevily a jsou benjamínky politické angažovanosti. Tou úspěšnější je ANO Andreje Babiše, po kterém jak vítěz voleb, ČSSD, tak i další zlovolné živly minulé vlády ještě před pár dny vytrvale a zarputile šlapaly. Nyní je však situace zcela jiná, prase drž se svého koryta. Z několika televizních debat a článků na internetu se zdá být koalice ČSSD a ANO jako jednou z životaschopných alternativ. A ani jedna ze stran se spolupráci výrazně nebrání. Jelikož je pan Babiš majitelem podniků v mnoha odvětvích, dalo by se předpokládat, že vláda s jeho přítomností nebude podnikat kroky proti tuzemskému zemědělství a průmyslu obecně. Nehledě na fakt, že narozdíl od jiných se do sněmovny nejde napakovat, protože to nepotřebuje. Jiná věc jsou lidé kolem něj, samozřejmě. Druhou partají je pak Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Klidně mě ukamenujte, ale pan Okamura se mi nezdá býti příliš sympatickým zástupcem lidu. Soudě dle programu jeho strany mi přijde jako populista. Ale čas spolehlivě ukáže, do jakých barev se tyto dvě strany vyprofilují.

Ptáci sestřeleni, Zemanovci na smetišti

Co však můžeme na první pohled považovat za úspěch, je neúspěch ODS. Modří ptáci kroužili kolem krmítka tak dlouho, až se na ně obilnice vykašlala. Mluvíme samozřejmě o těch, na které je nejvíce vidět. V jednotlivých městech a krajích se najdou příživníci i vlastenci v každé straně. Bohužel, tyto zářné výjimky doplácejí na bezbřehou nadutost těch, kteří by měli dbát na renomé přímoúměrně své pozici. Smutek se rovněž rozhostil v základně strany SPOZ, která se před volbami tvářila jako samozřejmý vítěz. Upřímně vzato, nemám ráda parazity a nemám ráda ani pana prezidenta. Pan Zeman však tu a tam utrousí i něco smysluplného, takže se dá jeho existence tolerovat. SPOZ je však stranou, alespoň dle mého, která se rozhodla vytěžit, co může, z faktu, že prezidentské volby vyhrál zrovna Zeman. Zřejmě se inspirují prostředím Afriky jižně od Sahary, kde žije Crocuta crocuta. Hyena skvrnitá.Přátelé i nepřátelé, těšme se. Při troše štěstí budeme mít vládu do Vánoc a předčasné volby až kolem léta. Do té doby se milujme a množme, žijme si své mrzké životy a především - buďme rádi, že jsme nešli do politiky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | E-mail | Web | 27. října 2013 v 19:19 | Reagovat

Opravdu si myslíš, že bohatí lidé nepotřebují krást? Opravdu?
Není tomu spíše tak, že mezi největší zločiny patří tzv. "zločiny bílých límečků", tedy lidí, kteří rozhodně hmotnou nouzí netrpí.

2 poloplna poloplna | E-mail | Web | 27. října 2013 v 19:39 | Reagovat

[1]: Já ti nevím, ale přijde mi, že zrovna on je ten, kterého by s gustem poslali ke dnu, kdyby se něco podobného provalilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama