Staré - nové Numéro

29. října 2013 v 20:27 | Poloplná |  Každodenní plky


Někteří z vás již možná slyšeli o odvážném internetovém projektu s názvem Numéro Un. Jedná se o kulturní magazín, který bude v pravidelných vydáních přinášet zajímavosti a reportáže z oblasti literatury, hudby, fotografie a filmu. Chcete-li se o této zajímavé stránce dozvědět více, nebo se dokonce podílet na tvorbě jejího obsahu, dočtěte tento článek až do konce!Numéro Un?

Pro ty, kteří se s tímto webem ještě nesetkali, v rychlosti zrekapituluji, co jsou stránky vlastně zač. V prvopočátcích existence vyhraněně literární blog o všem, co se kde šustne na stránkách knih. Později se přidala témata zpoza objektivu aparátu fotografického a z obyčejného blogu aktivní dorostenkyně se pomalu začal stávat magazín se vším všudy. Přidávali se redaktoři, rozšiřoval se počet i rozsah článků. A jak šel čas, Numéro Un nezůstalo jen u těchto dvou oblastí. Dalšími oběťmi byla hudba a film. Dílo bylo dokonáno a zdánlivě nastaly magazínu zlaté časy. Chyba lávky. Díky souhře okolností a neaktivitě redaktorů bylo vedení nuceno chod časopisu pozastavit. Nyní se však Numéro Un vrací opět na scénu!

A co dál?

Publikace prvního čísla je naplánována na období kolem Vánoc. Od té doby pak bude každých čtrnáct dní na hlavním blogu objevovat nové číslo s příspěvky, které dodají všechna oddělení. V tomto pomyslném časopisu budou pouze výběrové články, které před uveřejněním projdou korekcí i schválením jak vedoucích oddělení, tak šéfredaktorky. Osobní stránky redakcí pak slouží jako vizitka, infoserver i doplňkový blog. Budou se zde objevovat jak příspěvky navíc, tak soutěže pořádané jednotlivými vedoucími nezávisle na celku. Za ideální konstelace hvězd bude proto Numéro Un zanedlouho synonymem pro komplexní péči, poznání a zábavu.

Co mám udělat?

Základním faktorem pro přijetí je výběr oddělení, v němž chcete působit. Jak již bylo řečeno, jsou celkem čtyři. Literatura, hudba, film a fotografie. Pak už jen stačí, abyste zasedli za klávesnice svých počítačů a pustili se do tvorby ukázkového textu. Ten nemusí být nikterak dlouhý, ale musí dostatečně vypovídat o vašich schopnostech. V případě redakce fotografie stačí zaslat několik svých děl. Ještě připište něco o sobě a pošlete na adresu oddělení. Jak snadné!

Pokud se hlavnímu redaktorovi vaše texty, fotografie zalíbí, můžete se v nejbližších dnech těšit na odpověď.

Emaily redakcí:
  • Literatura - literatura-numeroun@centrum.cz
  • Hudba - hudba-numeroun@centrum.cz
  • Film - film-numeroun@centrum.cz
  • Fotografie - fotografie-numeroun@centrum.cz

Co tím získám?

Především možnost prezentace své tvorby pro širší čtenářskou základnu a zkušenosti. Vaše příspěvky nebudou anonymní, budete pod nimi podepsáni. Tímto způsobem na sebe upozorníte a získáte nové čtenáře. V druhé řadě jsou tu pak nejrůznější výhody, jejichž repertoár se bude postupně rozrůstat. Kupříkladu oddělení literatury má nasmlouvanou spolupráci s nakladatelstvím Fragment a je možno čerpat zdarmové recenzní výtisky. Dalším spolupracovníkem je obchod Arara.cz, který distribuuje jak knihy, tak CD a DVD zboží. Jelikož jsou stránky smluvně vázány s Národním archivem ČR, pravidelně se jejich obsah archivuje a ukládá pro budoucí generace. Jsou pod ochrannou známkou CC, přičemž veškeré příspěvky jsou výhradním majetkem autora a při jejich nedovolené distribuci a kopírování lze toto jednání účinně stíhat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 29. října 2013 v 21:12 | Reagovat

Chválím, že ses do toho pustila. Numéra by byla škoda. Tak přeji hodně štěstí a nechť se tobě, všem redaktorům i Numéru jako celku daří. Držím palce.

2 María María | Web | 6. listopadu 2013 v 20:28 | Reagovat

Budu přemýšlet! Nezní to vůbec šlatně. :) Pěkný článek.

3 María María | Web | 6. listopadu 2013 v 20:41 | Reagovat

Nominovala jsem tě sem. Budu ráda, když se zúčastníš. :)
http://escribo.blog.cz/1311/liebster-award-tag-od-may-rinne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama